Skříně zapracované do prostoru bytu vyrobené na zakázku

Výroba nábytku na míru

Hlavní činností stolařství Siwy je zakázková výroba nábytku. Zhotovujeme nábytek na míru do bytového interiéru i do kanceláře. Je-li to třeba, můžeme vám pomoci s návrhem. U sestav nábytku (kuchyně, ložnice, vestavěné skříně) zajistíme i montáž na místě.

Nabízíme vám výrobu například těchto položek:

  • kuchyňská linka
  • ložnice
  • jídelna
  • obývák
  • kuchyňský stůl
  • samostatná skříň
  • vestavěná skříň
  • vybavení kanceláře
  • vchodové dveře - interiérové nebo venkovní
Dvoupostel z masivu vyrobená na míru
Dvoupostel z masivu (dub) vyrobená na míru

Nábytek na míru

Základem úspěchu při výrobě nábytku je propracovaný návrh. Zákazník obvykle přichází s přibližnou představou, co by chtěl, ale ve spolupráci s námi se návrh může ještě doladit. Jsme schopni vám poradit s materiálem i povrchovou úpravou nábytku. Můžeme vám navrhnout jiné technické řešení, pokud se nám zdá vhodnější pro váš případ. A pomůžeme vám i v případě, kdy máte nestandardní požadavek a nevíte, jak tu kterou část nábytku řešit (například prostorově). Díky tomu, že naše stolařství není velké, přistupujeme ke každému zákazníkovi individuálně a jsme schopni vyrábět nábytek opravdu na míru.

Materiál

Představte si například dvě skříňky z kuchyňské linky. Vyrobil je stejný stolař a vypadají téměř stejně, bezvadně zpracované. První je ale pětkrát dražší než druhá. Jak je to možné?

Rozdíl je v použitých materiálech. Při návrhu se musí již předem určit, z čeho se nábytek vyrobí. Může to být lamino, MDF deska, dýhovaná dřevotříska, dýhovaná laťovka, spárovka, masiv ... a přitom materiály buď v běžné a nebo ve výborné kvalitě. K tomu je nutno započítat i způsob povrchové úpravy, například laky nebo tvrdovoskové oleje.

Úložné prostory v kuchyňské lince s kvalitním kováním
Úložné prostory v kuchyňské lince s kvalitním kováním

Druhou položkou, která může významně ovlivnit cenu nábytku, je kování. Funkční kování se dnes používá u většiny výrobků. Typickým příkladem je kuchyňská zásuvka - kování může stát méně než 100, ale také více než 1500 korun. Rozdíl poznáte ve výdrži, dražší kování bude i při větší zátěži po letech stále bezvadně funkční.

Vzhledem k tomu všemu se proto snažíme vždy poradit a najít spolu s vámi nejlepší řešení - s přihlédnutím k vaší představě, požadavkům a možnostem.