Nábytek z masivu

Výkladní skříní každého opravdového stolaře je práce se dřevem, a to především výroba nábytku z masivu. Masiv - to je čisté dřevo, příjemné na omak, vonící pryskyřicí. Nábytek z masivu je nadčasový z hlediska dřeva i kování, může vám sloužit po mnoho let. Neobsahuje formaldehydové pryskyřice jako nábytek z dřevotřískových materiálů.

Povrch masivu je sice více náchylný na poškození, ale tomu se dá předejít výběrem dřeva (tvrdší) i povrchovou úpravou. Na druhé straně získáte nábytek s nádherným designem (každý kus má originální kresbu), delší životností a v neposlední řadě i zdravější bydlení.

Nábytek z masivu

Podle požadavku zákazníka můžeme vyrobit nábytek plně z masivu (velká manželská postel, jídelní stůl) a nebo z jiných materiálů v kombinaci z masivem (například jen dvířka u skříněk kuchyňské linky). Masiv dává možnost vytvořit jakýkoliv výrobek dle svých představ v rámci konstrukce, tvaru a detailů propracování.

Druhy dřeva

Používají se různé druhy dřeva. Výběr závisí na účelu nábytku, požadovaném vzhledu a také na ceně, kterou jste ochotni zaplatit. Hodně se využívá měkké dřevo - smrk nebo borovice. Kvalitnější, ale dražší, je nábytek z tvrdého dřeva - dub, buk, jasan, javor nebo jilm. S výběrem vám rádi poradíme a doporučíme nejvhodnější materiál pro váš účel.

Završením každé naší práce je povrchová úprava dřeva. Je mnoho druhů úprav, k nejpoužívanějším patří lakování, moření či použití tvrdovoskového oleje. Výběr se liší podle typu výrobku a požadavku na odolnost a vzhled. Podrobněji máme popsáno zde.